Rypin, dnia 20.03.2017r.

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW

„Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ”
informuje o możliwości składania wniosków o udzielenie wsparcia
na operacje realizowane przez podmioty inne niż LGD
w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”
objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Czytaj więcej...

Rypin, dnia 13.03.2017r.

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW

„Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ”
informuje o możliwości składania wniosków o udzielenie wsparcia
na operacje realizowane przez podmioty inne niż LGD
w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Czytaj więcej...

Zapraszamy do korzystania z bezpłatnych konsultacji nt. możliwości uzyskania finansowego wsparcia w ramach środków Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność dla obszaru powiatu rypińskiego na lata 2016-2023.

Biuro LGD dostępne jest dla interesantów w poniedziałki i środy w godz. 8.00-12.00.

ue

eu   prow2014

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER w zakresie poddziałania 19.1. "Wsparcie przygotowawcze" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Celem operacji jest wspieranie rozwoju lokalnego na obszarach wiejskich.
Przewidywane wyniki operacji: Realizacja Planu Włączenia Społeczności, w szczególności przygotowanie LSR

Uprzejmie informujemy, iż na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dostępne są wzory dokumentów aplikacyjnych w zakresie działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (podejmowanie działalności gospodarczej, rozwój działalności gospodarczej) objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Do pobrania: 

http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wnioski/prow-2014-2020/poddzialanie-192-wsparcie-na-wdrazanie-operacji-w-ramach-strategii-rozwoju-lokalnego-kierowanego-przez-spolecznosc.html

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ informuje, że w Biurze Stowarzyszenia (Wąpielsk 59C) dostępny jest projekt Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2023. Uwagi do założeń LSR można zgłaszać za pomocą formularza uwag do 22.12.2015 r. - bezpośrednio w biurze Lokalnej Grupy Działania.  Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 -15.00

Zapraszamy!

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ zamieszcza projekt kryteriów wyboru operacji wraz z proponowanymi zmianami. Zapraszamy mieszkańców obszaru LGD do zapoznania się z poniższym załącznikiem i konsultacji w powyższym zakresie, oraz o zgłaszanie ewentualnych uwag i propozycji dalszych zmian na zamieszczonym formularzu w postaci karty uwag, bezpośrednio w biurze LGD, lub za pośrednictwem poczty e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., do 28.10.2016r. do godz. 14:00.

Czytaj więcej...

"Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ" zamieszcza projekt Lokalnej Strategii Rozwoju wraz z proponowanymi zmianami. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym załącznikami, oraz o przesyłanie ewentualnych uwag i propozycji dalszych zmian na zamieszczonym formularzu w postaci karty uwag. Projekt Lokalnej Strategii Rozwoju jest również dostępny do wglądu w Biurze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ w Rypinie ul. Tadeusza Kościuszki 10, 87-500 Rypin.

Do pobrania:
Lokalna Strategia Rozwoju
Karta uwag

W terminie od 10 sierpnia do 9 września odbył się I cykl spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami naszego powiatu.

Podczas spotkań opracowywaliśmy analizę SWOT, wstępne kryteria wyboru operacji i założenia do celów strategicznych Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020.

Uwagi w ramach konsultacji społecznych dla zakresu „Analiza SWOT" można zgłaszać osobiście w Biurze LGD oraz za pośrednictwem poczty e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. na formularzu uwag w terminie do dnia 05.10.2015r.

Zachęcamy Państwa do podzielenia się swoimi uwagami, aby nasza Lokalna Strategia Rozwoju w jak największym stopniu odpowiadała na lokalne potrzeby i problemy.

Załączniki:

Analiza SWOT

Karta_uwag_do_analizy_SWOT-1

DSCN1988MarWin Kleszczyn -> to miejsce gdzie tradycja przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. W myśl powiedzenia „Cudze chwalimy a swego nie znamy..." poniżej prezentujemy krótkie fotograficzne podsumowanie z poniedziałkowego Wyjazdu Studyjnego „Sztuka z Natury" odbywającego się Gospodarstwie Agroturystycznym MarWin ...

 

Czytaj więcej...

Jesteśmy już po pierwszych spotkaniach w ramach projektu „Kawiarenki dla obywateli" podczas których razem z mieszkańcami, w ramach naszej Lokalnej Strategii Rozwoju „odkrywamy pełnię smaku funduszy europejskich". Jak widać, nasz kącik dla najmłodszych również cieszy się dużym zainteresowaniem.

Czytaj więcej...

Drodzy Mieszkańcy powiatu rypińskiego!

Prosimy o wypełnienie kwestionariusza poruszającego tematykę potrzeb lokalnej społeczności. Wasze uwagi pozwolą na wypracowanie celów i kierunków realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju w perspektywie do 2022 roku. Chcemy poznać Wasze zdanie na temat możliwości rozwoju, problemów, które hamują rozwój obszaru, na którym działa nasza LGD.

Dziękujemy za każdą zgłoszoną uwagę!

Link do ankiety:
https://docs.google.com/forms/d/1oYP4_WbMEZvfpI_cQUv-n3Hw2Y6h1zDWoeud8Q_iPCM/viewform?usp=send_form

W ostatni piątek lipca tj. 29.07.2016 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Rypin odbyła się I edycja Warsztatów Współpracy Trójsektorowej mających na celu zaprezentowanie możliwości wsparcia realizacji projektów z funduszy europejskich.

Czytaj więcej...