Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztacie refleksyjnym członków organów LGD – Zarządu LGD, Rady LGD oraz Komisji Rewizyjnej, przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego oraz przedstawicieli sąsiednich LGD, a także Beneficjentów, którzy otrzymali wsparcie w ramach naszej LSR i osoby zainteresowane wdrażaniem LSR przez Stowarzyszenie Lokalną Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ

 

Warsztat refleksyjny odbędzie się 13 lutego 2019r. w godz. 10:00 – 15:00 w sali konferencyjnej w Rypinie,  przy ul. Tadeusza Kościuszki 10

 

Chęć uczestnictwa w warsztacie refleksyjnym prosimy potwierdzić telefonicznie pod numerem: 505 759 320, 572 352 797 lub na adres e-mai: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do dnia 12.02.2019 r.

 

Do pobrania:

 - Scenariusz

 

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom przybyłym na naszą LGD-ową konferencję, podczas której wspólnie mogliśmy podzielić się dotychczas zrealizowanymi projektami za pośrednictwem funduszy pochodzących z budżetu zaplanowanego w LSR. Również i podczas tegorocznego spotkania dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje przedstawione przez naszych dotychczasowych beneficjentów (JST, NGO, „świeżo upieczonych” przedsiębiorców) i zaproszonych prelegentów, którzy poruszyli temat bardzo ważnych kwestii związanych między innymi z ochroną środowiska, zmianami klimatu i różnymi modelami wdrażania innowacji w projektach możliwych do realizacji na obszarze naszej Lokalnej Strategii Rozwoju. Swój projekt zaprezentował Pan Łukasz Michalski, który za sprawą otrzymanej premii z LGD na podejmowanie działalności gospodarczej otworzył własną firmę i świadczy takie usługi jak między innymi realizacja filmów promocyjnych dla instytucji i firm.

Spot stworzony przez firmę Pana Łukasza można zobaczyć pod linkiem: 

https://www.youtube.com/watch?v=LDkxny7J4Sw - Bydgoszcz jest spoko!

 

 

Informujemy, że trwają prace nad aktualizacją lokalnych kryteriów wyboru przewidzianych dla operacji realizowanych w ramach Przedsięwzięcie 3.2.1: Rewitalizacja społeczno-gospodarcza miejscowości wiejskich z RPO woj. kujawsko-pomorskiego na lata 2014-2020 (oś 7).

Proponowana aktualizacja wynika z doprecyzowania kryteriów, sposobu ich weryfikacji. W załączeniu projekt lokalnych kryteriów wyboru z uwzględnieniem proponowanych zmian.

Wszelkie uwagi prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dodatkowo w oznaczonym terminie zachęcamy do konsultacji bezpośrednio w Biurze LGD, tj. do dnia 10.12.2018 r. do godziny 15:00.

 

POBIERZ: Kryteria konsultacyjne        

POBIERZ: Karta uwag

 

Żywe i barwne osadzone w realiach XIII w. spektakle pełne pokazów i warsztatów promujące historię najbliższego otoczenia. Wszystko dla odbiorców i z odbiorcami o ich miejscu zamieszkania. Na wesoło i w świątecznym nastroju.

Patrol historyczny – pogranicze chrześcijaństwa to projekt współpracy oparty na walorach dziedzictwa historycznego. Realizowany był przez 6 LGD’ów z terenu województwa kujawsko-pomorskiego – Dolina Drwęcy, Ziemia Wąbrzeska, Podgrodzie Toruńskie, Pojezierze Brodnickie, Gmin Dobrzyńskich Region Północ i Gmin Dobrzyńskich Region Południe.. Idea fix całego projektu to żywe spotkania z historią. Gdzie uczestnik może nie tylko obserwować, ale też uczestniczyć w warsztatach i pokazach. Trzon Patrolu to dobrany zespół profesjonalnych realizatorów, przede wszystkim ludzi z pasją, rekonstruktorów i rzemieślników. Żywa i barwna grupa, łącznie ponad 20 osób plus 4-6 koni, niczym karawana historyczna odwiedzająca poszczególne gminy lokalnych grup działania. Wszystko zaopatrzone w doskonałe narzędzia promocyjne, autorskie rozwiązania i niepowtarzalny klimat. 

 

Partnerzy projektu mieli przede wszystkim opracować harmonogram, gdzie i kiedy Patrol Historyczny ma się pojawić. Realizatorzy tymczasem przygotowali materiały potrzebne do realizacji spotkań...

Informujemy, iż trwają prace nad aktualizacją Lokalnej Strategii Rozwoju.

W załączeniu projekt LSR z uwzględnieniem proponowanych zmian.

Wszelkie uwagi prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dodatkowo w oznaczonym terminie zachęcamy do konsultacji bezpośrednio w Biurze LGD, tj. do dnia 29.10.2018r. godziny 10:00.


POBIERZ: Lokalna Strategia Rozwoju

POBIERZ:  Karta uwag